Zastrzeżenie kart

Związek Banków Polskich uruchomił jeden ogólnopolski numer telefonu służący do zastrzegania kart płatniczych, w przypadku utraty, kradzieży lub zgubienia, na który można dzwonić z kraju jak i z zagranicy: +48 828 828 828 (całodobowo)


System pozwala na szybkie zastrzeżenie karty płatniczej nawet jeśli nie znamy numeru telefonu do swojego banku. Kluczowym elementem systemu jest zautomatyzowana infolinia IVR, wykorzystująca technologię rozpoznawania mowy - portal głosowy, który przekierowuje posiadacza karty do właściwej infolinii wydawcy, w celu zastrzeżenia karty.

Właściciel karty dzwoniąc pod podany numer telefonu:

• wypowiada tylko nazwę Banku wydającego kartę (nie podając żadnych innych danych),
• następnie system automatycznie łączy połączenie z konsultantem banku wydawcy karty, który przyjmuje i dokonuje zastrzeżenia karty. Należy podać dane, o które zostaniemy poproszeni przez pracownika Banku przyjmującego zgłoszenie, niezbędne do prawidłowej identyfikacji zarówno klienta jak i karty, której zastrzeżenie chcemy zgłosić.

Wydawcą kart płatniczych VISA i MasterCard Klientów Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej jest Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. (BPS S.A.).Podziel się materiałem: