Kredyt Czyste Powietrze

Chcesz wymienić stary piec lub ocieplić dom? Teraz w Banku Spółdzielczym w Suchej Beskidzkiej możesz uzyskać Kredyt Czyste Powietrze, a dotacja z rządowego programu zostanie przeznaczona na częściową spłatę kapitału Twojego kredytu.


Informacje ogólne


Celem rządowego programu „Czyste Powietrze” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Kredyt i dotację możesz uzyskać na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne systemy ogrzewania spełniające określone normy. Program przewiduje także dofinansowanie na prace termomodernizacyjne służące poprawie efektywności energetycznej domu oraz instalację OZE.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Rządowy program „Czyste Powietrze” jest realizowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Parametry Kredytu Czyste Powietrze

• Całkowita kwota kredytu: od 1 000,00 zł do 100 000,00 zł.
• Prowizja od kredytu: 0,00%.
• Opłata przygotowawcza w wysokości wskazanej w „Taryfie opłat i prowizji za czynności i usługi bankowe Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej dla Klientów indywidualnych” doliczana do kwoty kredytu (kredytowana).
• Oprocentowanie kredytu: stałe w wysokości 6,99% w stosunku rocznym.
• RRSO: 7,29%.
• Okres spłaty: do 96 miesięcy.
• Kredyt przeznaczony dla osób fizycznych.
• „Kredyty Czyste Powietrze” udzielany będzie w okresie od 01.02.2022 r. do czasu trwania rządowego Programu Czyste Powietrze.


Dla kogo program „Czyste Powietrze”

Z programu „Czyste Powietrze” mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Aby otrzymać dotację:
na poziomie podstawowym - Twój dochód roczny w ostatnim rozliczonym roku podatkowym nie może przekroczyć 100 tys. zł,
na poziomie podwyższonym - przeciętny miesięczny dochód na jedną osobę w Twoim gospodarstwie domowym nie może przekroczyć:
  - 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
  - 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Kalkulator dotacji icon_arrow_white

Jak uzyskasz kredyt i dotację w Banku Spółdzielczym w Suchej Beskidzkiej?

• Składasz wniosek o kredyt w placówce Banku, my oceniamy Twoją zdolność do spłaty kredytu.
• Nasz Doradca pomoże Tobie wypełnić wniosek o dotację i wyśle go do WFOŚiGW.
• WFOŚiGW oceni wniosek i zawrze z Tobą umowę dotacji.
• Bank wypłaci środki z kredytu na Twój rachunek.
• Po zrealizowaniu rozliczasz przedsięwzięcie w WFOŚiGW.
• WFOŚiGW wypłaci dotację po pozytywnej weryfikacji przedstawionych przez Ciebie dokumentów zakupowych.
• Środki trafią na rachunek Twojego kredytu – zaksięgujemy je na poczet spłaty kapitału kredytu.

Zadbajmy razem o poprawę jakości powietrza!

Więcej o programie „Czyste Powietrze” icon_arrow_white

Przykład reprezentatywny dla kredytu CZYSTE POWIETRZE

Reprezentatywny przykład kredytu gotówkowego ustalony według stanu na dzień 22 lipca 2021r. i przekazywany zgodnie z ustawą z dnia 12 maja 2011r. o kredycie konsumenckim:

całkowita kwota kredytu – 30.000,00 zł, stopa oprocentowania kredytu – stała 6,99% w stosunku rocznym, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) – 7,29%, czas obowiązywania umowy – 60 m-cy, wysokość miesięcznej raty: 594,96 zł, wysokość ostatniej raty: 595,15 zł, całkowity koszt kredytu – 5.747,79 zł (w tym: odsetki – 5.697,79 zł, opłata przygotowawcza  – 50,00 zł, prowizja – 0,00%). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 35.747,79 zł.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny.

Grafika oferty

Dopasowujemy swoją ofertę do Twoich oczekiwań – korzystasz z wielu produktów finansowych, jak chcesz i kiedy chcesz.

Rachunki osobiste, karty debetowe, kredyty i depozyty – szeroka gama produktów finansowych dla Ciebie na atrakcyjnych warunkach. Zarządzaj szybko i płynnie za pomocą aplikacji mobilnej, bankowości internetowej, telefonicznie lub w naszej placówce.

Korzystasz aktywnie z naszych produktów? Koszt obsługi jest jeszcze bardziej przystępny, a finansowanie uzyskujesz na preferencyjnych zasadach. Realizuj z nami swoje plany – kupuj online i zbliżeniowo. Inwestuj w siebie, w swój dom i biznes, a także w projekty eko i oszczędzaj. Sprawdź!

Skontaktuj się z nami icon_arrow_white
contact_banner

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej oferty?

Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

icon_message + 48 33 874 50 00